Skip to content

Faktoring dla Firm

1

SMEO

95%
Czas wypłat
15 minut
Wartość faktur
100%
Kwota
500 000 zł
więcej informacji
2

Monevia

98%
Czas wypłat
24 godziny
Wartość faktur
100%
Kwota
250 000 zł
więcej informacji
3

Finea

98%
Czas wypłat
15 minut
Wartość faktur
80 - 100%
Kwota
100 000 zł
więcej informacji
4

Fandla

95%
Czas wypłat
24 godziny
Wartość faktur
100%
Kwota
100 000 zł
więcej informacji
Czas wypłat
5 minut
Wartość faktur
100%
Kwota
250 000 zł
więcej informacji
Czas wypłat
60 minut
Wartość faktur
95%
Kwota
70 000 zł
więcej informacji
Czas wypłat
24 godziny
Wartość faktur
90%
Kwota
- zł
więcej informacji

Faktoring dla firm to oferta stworzona dla przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć problemów z terminową płatnością klientów. Dzięki niej nie musisz się martwić tym, czy dany klient wywiąże się ze swoich zobowiązań w terminie. Pieniądze trafią do Ciebie od razu. Jak to możliwe? Jaki jest najlepszy faktoring? Ranking firm faktoringowych odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Spis treści:

Faktoring dla firm

Faktoring dla firm to oferta, z której korzysta coraz więcej przedsiębiorców. Dzięki niej możesz uniknąć zatorów płatniczych. Jest to sytuacja, kiedy kontrahent nie jest w stanie wypłacić pieniędzy za fakturę w wyznaczonym terminie, przez co ty również nie możesz zrealizować płatności dla swoich kontrahentów. Ten problem dotyczy w dużej mierze branży transportowej, handlu, usług. Dlatego też warto zadbać o to, aby zabezpieczyć się przed taką sytuacją. Pomoże Ci w tym właśnie faktoring. Ranking zawiera najważniejsze informacje na temat dostępności tej usługi w różnych instytucjach finansowych.

Na czym polega faktoring dla nowych firm i nie tylko?

Faktoring dla firm to oferta finansowa, która polega na sprzedaniu przez firmę płatności swoich kontrahentów wyspecjalizowanej w tym firmie. W tym przypadku cesja umożliwia otrzymanie pieniędzy za realizację usługi jeszcze przed upływem terminu płatności przez klienta. Jeżeli masz wątpliwości, czy Twój kontrahent wywiąże się ze swojego zobowiązania lub potrzebujesz pieniędzy na już, faktoring będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Stronami w takiej umowie są:

Jeżeli dłużnik spóźni się z płatnością już po wykupieniu wierzytelności przez wyspecjalizowaną firmę faktoringową, wówczas to faktor musi martwić się, czy i w jakim terminie faktor odda pieniądze. W przypadku oferty faktoring dla nowych firm mogą pojawić się wyższe opłaty za usługę lub większe ograniczenia dotyczące limitu liczby wierzytelności lub ich wartości.

Dlaczego faktoring dla małych firm i nie tylko będzie dobrym rozwiązaniem?

Faktoring dla małych firm i większych przedsiębiorstw sprawdzi się doskonale w przypadku podmiotów prowadzących działalność polegającą na sprzedaży. Jeżeli wprowadziłeś w swojej firmie odroczone terminy płatności, wówczas faktoring dla małych firm pozwoli Ci uniknąć długiego czasu oczekiwania na płatność, a oferta wciąż będzie atrakcyjna z perspektywy klienta. Nie ulega wątpliwości, że opóźnienie w spłacie zobowiązania wiąże się z zablokowaniem możliwości rozwoju biznesu. Należy podkreślić, że rozwój jest istotny w przypadku każdego przedsiębiorstwa. Dlatego warto zadbać o stabilność i płynność finansową swojego przedsiębiorstwa. 

Dzięki faktoringowi dla małych firm możesz uniknąć problemów z odzyskaniem swojej należności od dłużnika. W tym przypadku to faktor bierze na siebie tę odpowiedzialność. Ty nie musisz się niczym martwić.

Faktoring dla małych firm oferowany przez pozabankowe instytucje jest dla każdego. Większość z tych firm nie wprowadza ograniczeń dotyczących wielkości przedsiębiorstwa czy obrotu. Co więcej, zdarza się, że nie istnieje również kryterium stażu prowadzenia działalności. Dzięki temu faktoring dla małych firm sprawdzi się również w przypadku start up-ów.

Najlepszy faktoring – ranking

Jaki jest najlepsze faktoring dla firm? To pytanie, które zadaje sobie niemal każdy przedsiębiorca, który rozpoczyna poszukiwanie idealnej oferty dla siebie. Okazuje się jednak, że wiele zależy w tym przypadku od Twoich potrzeb. Jeżeli decydujesz się na faktoring dla firm, musisz zwrócić uwagę przede wszystkim na:

Zdarza się, że niektóre firmy oferujące produkty faktoringowe wymagają określonego stażu na rynku. Dlatego też przed złożeniem wniosków należy zapoznać się z wszystkimi informacjami na temat warunków i kryteriów stawianych przedsiębiorcom. 

Niektóre firmy odliczają opłatę za fakturę podczas przelewu wartości faktury. Otrzymujesz po prostu kwotę brutto pomniejszoną o prowizję dla faktora. Zdarza się jednak, że faktor opłaca całą fakturę. Wszystko zależy od oferty.

Pamiętaj również, że zawsze masz do dyspozycji zestawienia, w których znajduje się faktoring. Ranking firm faktoringowych pomoże Ci szybko porównać propozycje dostępne na rynku i wybrać najlepszy faktoring. Oferta może się różnić pod kątem wyżej wspomnianych warunków. Zwróć na nie uwagę, by podjąć odpowiednią decyzję.

Firmy faktoringowe – ranking faktoringu

Ranking firm faktoringowych zawiera podstawowe informacje takie jak: czas wypłaty, wartość finansowania oraz maksymalny limit kredytowy. Każdy z tych parametrów jest istotny podczas podejmowania decyzji o skorzystaniu z faktoringu dla firm. Dodatkowo możesz rozwinąć szczegóły, wśród których znajdują się informacje o korzyściach, jakie zapewni Ci konkretny faktoring. Oferta przeanalizowana przez naszych ekspertów nie będzie miała przed Tobą żadnych tajemnic. Dzięki takiemu zestawieniu otrzymujesz w jednym miejscu najlepsze firmy faktoringowe. Ranking umożliwi Ci szybki przegląd dostępnych ofert i wybór tej najlepszej. Jeżeli przejdziesz do zakładki “Podstawowe informacje”, otrzymasz dostęp do instrukcji korzystania z oferty faktoring dla firm. 

Na czym polega eFaktoring dla firm?

Produkty faktoringowe są udostępniane zarówno w placówkach stacjonarnych, jak i na stronach internetowych faktorów. Jeżeli skorzystasz z oferty online, można nazwać ją eFaktoringiem. Dzięki niej szybko i bez problemów przekażesz swoje faktury, a zobowiązania kontrahentów zamienisz na gotówkę. eFaktoring to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie są w stanie dostosować się do godzin pracy wybranej instytucji. Faktoring dla firm online jest dostępny na wyciągnięcie ręki, bez wychodzenia z domu.

Pamiętaj, wszystkie produkty faktoringowe w rankingu są dostępne przez internet.

Jak aktywować eFaktoring? To bardzo proste! Zazwyczaj wystarczy jedynie przejść na stronę wybranej oferty i wypełnić krótki formularz. Faktor potrzebuje ich do sporządzenia umowy oraz podjęcia właściwej decyzji w sprawie akceptacji lub odrzucenia wniosku o eFaktoring. Następnie należy wgrać faktury do finansowania i poczekać na odpowiedź  usługodawcy. Jeżeli będzie pozytywna, pieniądze trafią na Twoje konto nawet w ciągu 15 minut! Wszystko zależy od zasad obowiązujących w wybranej ofercie. Nasz ranking firm faktoringowych pomoże Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie!

Właścicielem serwisu wspieramyfirmy.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.

Serwis wspieramyfirmy.pl współpracuje z instytucjami pośrednictwa finansowego, bankami oraz firmami pożyczkowymi w celu umożliwienia użytkownikom serwisu porównania ofert produktów finansowych podmiotów współpracujących z MarkOnline sp. z o.o.

Przedstawione w serwisie wspieramyfirmy.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość opłat i całkowity koszt produktów przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika MarkOnline z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Użytkownicy korzystają z serwisu wspieramyfirmy.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.

Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.

Ostateczne warunki pożyczki, czyli jej wysokość i okres spłaty oraz koszty zależą od zdolności kredytowej klienta oraz firmy pożyczkowej lub banku. Informacje o kosztach, możliwości przedłużenia spłaty zobowiązania oraz konsekwencje nieterminowej spłaty są zapisane w umowie pożyczkowej.

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Pożyczka powinna zostać wykorzystana zgodnie z jego przeznaczeniem – na sfinansowanie celu, na który nie posiadasz wystarczających środków. Pożyczka nie jest produktem, który należy traktować jako regularny zastrzyk gotówki w domowym budżecie. Zbyt częste korzystanie z pożyczek i kredytów skutkuje popadnięciem w spiralę zadłużenia. Pożycz tyle, ile będziesz w stanie oddać pożyczkodawcy w wyznaczonym terminie. Pamiętaj, że każdą pożyczoną złotówkę należy zwrócić wraz z kosztami określonymi w umowie, czyli prowizją, odsetkami oraz opłatami okołopożyczkowymi. Dopasuj ofertę do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jakie opłaty wchodzą w skład pożyczki i kredytu?

Pożyczając dodatkowe środki, musisz się liczyć z tym, że do pożyczonej kwoty zostaną doliczone opłaty dodatkowe. Do najczęstszych opłat należą:

  • odsetki – wysokość odsetek zależy od oprocentowania pożyczki lub kredytu,
  • prowizja – może być zapłacona jednorazowo lub doliczona do raty,
  • opłata przygotowawcza,
  • opłata administracyjna,

Co grozi za nieterminową spłatę pożyczki?

Każdą pożyczoną kwotę należy oddać do banku lub firmy pożyczkowej w wyznaczonym terminie. Spłata może się odbyć jednorazowo lub w regularnych ratach, np. comiesięcznych. Do skutków nieuregulowania zobowiązania w terminie należą m.in.:

  • obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań przez pożyczkodawcę,
  • wpis na listę dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej,
  • postępowanie komornicze lub sądowe,
  • naliczenie odsetek karnych,
  • przekazanie wierzytelności do firmy windykacyjnej.

Nieterminowa spłata zobowiązania uniemożliwia wnioskowanie o kolejne pożyczki przyszłości.