Skip to content
Advertisement

Ranking kont firmowych

1

Konto Przekorzystne Biznes w Bank Pekao

1000 zł premii
Oferta od Bank Pekao w rankingu kont firmowych
Prowadzenie konta
0 zł
Karta
0 zł
Darmowe bankomaty
Tak
Przelew do ZUS i US
0 zł
Do 1000 zł premii z Kontem Przekorzystnym
więcej informacji
2

Rachunek IKonto Biznes w Alior Bank

1750 zł premii
Oferta od Alior Bank w rankingu kont firmowych
Prowadzenie konta
0 zł
Karta
0 zł
Darmowe bankomaty
Tak
Przelew do ZUS i US
0 zł
Załóż iKonto Biznes i zyskaj nawet 1750 zł
więcej informacji
3

mBiznes Komfort w mBank

0 zł premii
Oferta od mBank w rankingu kont firmowych
Prowadzenie konta
0 zł
Karta
0 zł
Darmowe bankomaty
Tak
Przelew do ZUS i US
0 zł
Otwórz konto dla firmy za 0 zł
więcej informacji
4

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank

1000 zł premii
Oferta od Santander Bank w rankingu kont firmowych
Prowadzenie konta
0 zł
Karta
0 zł
Darmowe bankomaty
Tak
Przelew do ZUS i US
0 zł
Otwórz Konto Firmowe otrzymaj do 1000 zł
więcej informacji
5

Konto Direct dla Firmy w ING Bank

0 zł premii
Oferta od ING Bank w rankingu kont firmowych
Prowadzenie konta
0 zł
Karta
0 zł
Darmowe bankomaty
Tak
Przelew do ZUS i US
0 zł
Otwórz konto z dostępem w aplikacji mobilnej
więcej informacji
6

BIZNest Konto w Nest Bank

0 zł premii
Oferta od Nest Bank w rankingu kont firmowych
Prowadzenie konta
0 zł
Karta
0 zł
Darmowe bankomaty
Tak
Przelew do ZUS i US
0 zł
BizNest konto dla firm już za 0 zł
więcej informacji
7

Plus Konto Biznes w Volkswagen Bank

0 zł premii
Oferta od Volkswagen Bank w rankingu kont firmowych
Prowadzenie konta
0 zł
Karta
0 zł
Darmowe bankomaty
Tak
Przelew do ZUS i US
0 zł
0 zł za prowadzenie rachunku, przelewy i zlecenia stałe
więcej informacji
8

Konto Firma + w Idea Bank

0 zł premii
Oferta od Idea Bank w rankingu kont firmowych
Prowadzenie konta
0 zł
Karta
0 zł
Darmowe bankomaty
Tak
Przelew do ZUS i US
0 zł
zyskaj 10% zwrotu za ZUS
więcej informacji

Ranking kont firmowych to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkim znalezieniu atrakcyjnej oferty. Zestawienie obejmuje wyłącznie najlepsze konta dla firm. Jak to działa? Dlaczego warto z niego skorzystać?

Spis treści:

Konta firmowe ranking

Ranking kont firmowych może Ci pomóc w znalezieniu odpowiedniej oferty dla swojej firmy. Przedsiębiorstwo lub właściciel muszą posiadać konto bankowe, z którego można wykonać przelewy do ZUS-u lub Urzędu skarbowego. W tym celu można skorzystać z konta osobistego, ale wiąże się to z pewnymi problemami. Dlatego zaleca się, aby każda firma posiadała swój własny rachunek bankowy.

Należy jednak podkreślić, że nie jest to obowiązek. Za wyjątkiem przedsiębiorców rozliczających VAT. W takim przypadku właściciel musi zadbać o założenie konta firmowego.

W tym momencie pojawia się pytanie, jak znaleźć najlepsze konta firmowe? Z odpowiedzią przychodzi zestawienie: Konta firmowe ranking. Dzięki niemu otrzymujesz dostęp do najatrakcyjniejszych ofert na rynku w jednym miejscu. Bez wątpienia porównanie kont firmowych pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego przedsiębiorstwa.

Jak tworzyliśmy ranking kont firmowych?

Nasz ranking kont firmowych powstał, aby pomóc przedsiębiorcom w tym trudnym wyborze. Dlatego każdą ofertę analizowaliśmy pod kilkoma najważniejszymi aspektami. Jednym z najważniejszych kryteriów były opłaty. Zazwyczaj prowadzenie rachunku może wiązać się z następującymi kosztami:

Porównanie kont firmowych pod względem występowania powyższych opłat pozwala ocenić, które oferty zasługują na dołączenie do grona najlepszych. Oprócz tego wzięliśmy pod uwagę proponowane premie, promocje i bonusy. Coraz więcej banków udostępnia je również w przypadku kont firmowych. Ostatnim kryterium były opinie klientów korzystających z danego rozwiązania. Wszystkie te czynniki wpływają na ostateczne miejsce w rankingu. Dzięki temu mogliśmy uwzględnić w nim tylko najlepsze konta firmowe.

Jak wybrać najlepsze konto dla firm?

Porównanie kont firmowych to nie wszystko! Jak wybrać najlepsze konto dla firm? Wszystko zależy tak naprawdę od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Nie każda firma będzie potrzebowała oferty walutowej czy darmowych przelewów międzynarodowych. Poniżej podajemy listę czynników, które mogą wpłynąć na to, którą ofertę określisz jako najlepsze konto firmowe bankowe dla swojego przedsiębiorstwa.

Konto firmowe – porównanie promocji

Wiele banków udostępnia swoim klientom dodatkowe bonusy, promocje, które umożliwiają otrzymanie dodatkowej premii czy też skorzystanie z innych produktów bankowych na promocyjnych warunkach. Jedną z atrakcyjnych propozycji jest możliwość otrzymania premii za spełnienie kilku prostych warunków. Przykładem może być premia 1000 zł w Banku Pekao. Możesz ją otrzymać za:

Ważne! Należy jednak podkreślić, że obowiązują dodatkowe warunki obowiązujące w każdym z tych przypadków. Dotyczy to zarówno terminów, jak i dodatkowych wymagań dotyczących między innymi wysokości zrealizowanych przelewów, wypłat w określonym czasie. 

Dlatego zanim stwierdzisz, że którakolwiek z ofert to najlepsze konto dla firm sprawdź dokładnie wszystkie warunki.

Konto firmowe ranking – dlaczego warto korzystać?

Ranking kont firmowych zawiera najlepsze konta dla firm. To jeden z podstawowych powodów, dla których warto korzystać z tego rozwiązania. Oprócz tego w rankingu znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące konkretnych ofert. Po pierwsze dowiesz się, jaką premię oferuje wybrany bank. Jest to jednak tylko podstawowa informacja o wysokości premii, szczegółowe dane znajdziesz na stronie banku. Oprócz tego w rankingu znajdziesz informacje o tym, czy wypłaty z bankomatu są darmowe. Dodatkowo dowiesz się, ile wynoszą opłaty za:

Jak widać, konto firmowe ranking dostarcza wielu przydatnych informacji, które pozwolą Ci zaoszczędzić czas na poszukiwaniach, a także wybór jednej z najlepszych ofert na rynku.

Jak założyć najlepsze konto firmowe bankowe online?

1. Jeżeli zdecydujesz już, która oferta to najlepsze konto firmowe bankowe dla Ciebie, wystarczy kliknąć “Otwórz konto”. W tym momencie zostaniesz przekierowany na stronę banku, gdzie możesz rozpocząć proces zakładania rachunku firmowego. 

2. Po akceptacji regulaminu zostaniesz poproszony o wypełnienie formularza wniosku. Będą Ci potrzebne dane kontaktowe, adresowe, dane osobowe właściciela. Czasami mogą być potrzebne również inne informacje.

3. Następnie musisz czekać na telefon z banku lub po prostu potwierdzić chęć założenia konta i czekać na umowę. W tym przypadku umowa jest podpisywana zazwyczaj za pośrednictwem kuriera.

4. Ostatni krok to logowanie do konta bankowego oraz aktywacja karty.

Właścicielem serwisu wspieramyfirmy.pl jest spółka MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego, prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem 0000632902, NIP: 5252673149.

Serwis wspieramyfirmy.pl współpracuje z instytucjami pośrednictwa finansowego, bankami oraz firmami pożyczkowymi w celu umożliwienia użytkownikom serwisu porównania ofert produktów finansowych podmiotów współpracujących z MarkOnline sp. z o.o.

Przedstawione w serwisie wspieramyfirmy.pl przykłady nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Ostateczna wysokość opłat i całkowity koszt produktów przedstawiony zostanie przez podmiot zawierający umowę z użytkownikiem serwisu w ramach tej umowy. Za ewentualne różnice pomiędzy przykładami przedstawionymi w serwisie a umową zawartą przez użytkownika MarkOnline z o.o. nie ponosi odpowiedzialności.

Użytkownicy korzystają z serwisu wspieramyfirmy.pl zgodnie z jego polityką prywatności oraz regulaminem serwisu.

Administratorem danych osobowych jest MarkOnline Sp. z.o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Prostej 70. Dane osobowe są przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celach marketingowych przez Markonline Sp. z o.o.. W razie wyrażenia zgody, dane osobowe mogą być przetwarzane w celach marketingowych związanych z przedstawieniem oferty, udostępnianie podmiotom współpracującym z Markonline Sp. z o.o. Dane osobowe mogą być również udostępniane podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.

Kontakt z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail iod@markonline.pl.

Ostateczne warunki pożyczki, czyli jej wysokość i okres spłaty oraz koszty zależą od zdolności kredytowej klienta oraz firmy pożyczkowej lub banku. Informacje o kosztach, możliwości przedłużenia spłaty zobowiązania oraz konsekwencje nieterminowej spłaty są zapisane w umowie pożyczkowej.

Zasady odpowiedzialnego pożyczania

Pożyczka powinna zostać wykorzystana zgodnie z jego przeznaczeniem – na sfinansowanie celu, na który nie posiadasz wystarczających środków. Pożyczka nie jest produktem, który należy traktować jako regularny zastrzyk gotówki w domowym budżecie. Zbyt częste korzystanie z pożyczek i kredytów skutkuje popadnięciem w spiralę zadłużenia. Pożycz tyle, ile będziesz w stanie oddać pożyczkodawcy w wyznaczonym terminie. Pamiętaj, że każdą pożyczoną złotówkę należy zwrócić wraz z kosztami określonymi w umowie, czyli prowizją, odsetkami oraz opłatami okołopożyczkowymi. Dopasuj ofertę do swoich potrzeb oraz możliwości finansowych.

Jakie opłaty wchodzą w skład pożyczki i kredytu?

Pożyczając dodatkowe środki, musisz się liczyć z tym, że do pożyczonej kwoty zostaną doliczone opłaty dodatkowe. Do najczęstszych opłat należą:

  • odsetki – wysokość odsetek zależy od oprocentowania pożyczki lub kredytu,
  • prowizja – może być zapłacona jednorazowo lub doliczona do raty,
  • opłata przygotowawcza,
  • opłata administracyjna,

Co grozi za nieterminową spłatę pożyczki?

Każdą pożyczoną kwotę należy oddać do banku lub firmy pożyczkowej w wyznaczonym terminie. Spłata może się odbyć jednorazowo lub w regularnych ratach, np. comiesięcznych. Do skutków nieuregulowania zobowiązania w terminie należą m.in.:

  • obciążenie kosztami monitów, upomnień i wezwań przez pożyczkodawcę,
  • wpis na listę dłużników oraz w Biurze Informacji Kredytowej,
  • postępowanie komornicze lub sądowe,
  • naliczenie odsetek karnych,
  • przekazanie wierzytelności do firmy windykacyjnej.

Nieterminowa spłata zobowiązania uniemożliwia wnioskowanie o kolejne pożyczki przyszłości.